Авторизация
 
 
Регистрация на сайте
Восстановление пароля


Новостные каналы


Skip Navigation LinksTopTJ.com  →  Новости Таджикистана  → 

Лента новостей

03.08.200713:49

В Душанбе ограничивается движение «тангемов»

Автор: Бахром Маннонов

Душанбе. 3 августа. «Азия-Плюс» — Движение легковых автомашин вместимостью от 5 до 7 пассажиров («Дамас», «Чанху», «Хафил» и т.д.), которые используются для перевозки людей, но маршрут которых не включен в общий график движения автотранспорта столицы, будет ограничено.

Как сообщил «АП» пресс-секретарь председателя города Душанбе Шавкат Саидов, решение об этом было принято мэром столицы накануне.

В частности, по его словам, такие машины по проспекту Рудаки (от Аграрного университета до кинотеатра «Ватан»), по ул. Айни (от городского УВД до поворота на аэропорт), по ул. А.Дониша (от ул. Айни до аэровокзала) не вправе двигаться в любое время суток.

Кроме того, с 8 до 17 часов движение указанных машин запрещается по проспекту С.Шерози (от городского УВД до госцирка), по ул. Н.Карабаева (от магазина «Гулистон» до техноцентра), по ул. И.Сомони (от рынка «Баракат» до 82 микрорайноа), по ул. Б.Гафурова (от 82 микрорайона до фабрики «Ширин»), по ул. Д.Расулова (от фабрики «Ширин» до УГАИ МВД РТ), по ул. А.Сино (от ОАХК «Барки точик» до Госфилармонии).

«Использование указанных легковых автомашин на улицах столицы разрешается только на основании договора  между Государственным коммунальным учреждением «Душанбенаклиётхадамотрасон» и коммерческой организацией, признанной предприятием по эксплуатации общественного транспорта с указанием маршрута и графика работы, - продолжил источник. – А после 3 сентября текущего года использование этих машин разрешается только при наличии контрольно-кассовых аппаратов с фискальной памятью и выдаче пассажиру чека».

 

Источник: ИА Азия Плюс
3.7
- всего оценок (3)
- ваша оценка


Новый комментарий
Автор Сообщение
Bakhtiyor Muhammadjonov
18.08.2007 03:56
Гость
IP:NA
eeee khalki tojik. man ham tojik hastam ba misli shumo. az hamai in guftahoi dar bolo buda ba monandi guftahoi - ssssssssss, Furuzonfar, gharibi benavo, Sanaz, Акаи Мундукбой, abdulah va digaron ki hukumata past zadaistodaand, malum meshavad, ki tamoman aklashon kam ast va shuuri pasti onhoro naishon medihad. Padarnalatho yak bor shumobarin dushmanoni khalki tojik janga khezonded boz mekhohed ki jang shavad va barodaru khoharonatonro ba katl rasonand. Hamin chiza shumo boz mehohed. In konuni tarikh hast, ki shoh va farzandonu kheshu tabori u naboyad az yagon chiz kam boshad. Man hozir da USA khonda istodaam va bisyor chizhoro man dar in jo fahmidam. Khudi USA dar muhlati kutoh in kadar davlati abarkudrat nashudaast. Bo mururi zamon hamaash meshavad. Hamai on gaphoe ki on odamon dar hakki davlati tojikon va sardori onho zadaistodaand in az bekorii onho darak medihad. Mo boyad tojikon khoh az Dushanbe, khoh az Sugd, khoh Khatlon va khoh Bdakhshon boyad ki yakjoya shavem, baqdbinii mallro yane mahalgaroiro yakjo monemu, yakjoya shavem va kishvari khudamonro bardorem. Mo boyad avvalo Khudoro Shukr gyem in noshukriro partoem to ki boz badbakhti ba saramon naaftad. Yak chizro donedssssssssss, Furuzonfar, gharibi benavo, Sanaz, Акаи Мундукбой, abdulah va digaron ki hukumata past zadaistodaand, shumo ki khudro tojik meguedu yakdigarro chashmi didan nadored, yak chizro doned ki to dar Tojikiston mahalgaroi yane tu Kulobi, tu Pomiri, tu Leninaboti, tu Dangaragi, tu Garmi, tu Hisori va gayrayu gayra az bayn naravad pas obodii kishvarro mo dar khobamon ham nemebinem. Az davlat ba man bisyor chiz rasidaast. In on ast ki nazdikoni man dar obodi va dar poydorii sulh joy dorand. Va naboyad faromush kard ki in sulhro ba mo ki ovard. Noshukri nakuned  TOJIKON. Az inmahalgaroii mo va beakliyu mastii mo istifoda burada moro jang andokhtan va mo yakdigar, barodaru khoharoni khudo kushtem. TOJIKON ittihod shaved, yakjoya shaved to ki hej kas moro shikast nadihad.  Bakhtiyor Muhammadjonov.
07.08.2007 16:45

Khodimi Khalqu vatani aziz!!!

Ты думаешь что .. если придешь к власти.. ты не будешь как и другие воровать у народа? ты думаешь что это реально? даже после 100 лет не будет такого.

Как ты сказал пока наш Президент станет сытным и его родственники тоже может быть тогда страна расцветет.

ТО знай он уже достаточно наелься и поэтому щас думает о народе.. прикин если придет кто то другой пока он станет сытным еще 10 лет пройдет!

ах да чуть не забыл.. Наш Президент достоин.. то что он сделал за 1000 лет не кто не смог!

и еще Он ТАДЖИК и после 1000 лет единственный таджик на троне! так будет поддерживать его !!!

до него не были таджики просто жили шакалы под шкуре таджика

Khodimi Khalqu vatani aziz!!!
06.08.2007 20:26
Гость
IP:NA
Salomu alekum: Man haminro guftaniam,ki Davlati mo 100 sol pas mumkin az in mushkiliho baroyad!yo na!to Vaqte ki raisi Muhtaram Ahlu avlod va naberagonash ser nakunand In nomumkin ast obodii Mamlakat!                              2.Pisari Sardori Davlat ikheli Moshini az 200,000$savor shud az kujo davlat Obod mesha khalq hamakasa ba hamuna va ahlu avlodasha kor va khizmat mekunandu bas!Khodimi Khalqu vatani aziz!!!
studant az USA
06.08.2007 18:57
Гость
IP:NA
ASSALOMU ALAIKUM BARODARONI AZIZ CHARO IN GAPHOI ZIOTI LOZIM AST PREZIDENT IN FIRISTODAI HUDO AST CHARO SHUMO HUDATONRO BAROI GAPHOI BEHUDA OVORA MEKUNED AKLI HUDATONRO FIKR NAMOED ILTIMOS BA BAHIL;I HECHKAS HOLI BA MAKSADI HUD NARASIDAST HARAKAT KUNED KI SHUMO HAM SOHIBI YAK CHIZ SHAVED NEKI BAHILI KARDA  SHINED GURI BAHIL TANG AST DAR IN SAIT UZBEKHO HAR GAPHOI BEHUDARO MENAVISAN KI  DAR DAVLAYI M0 BOZ JANGU JANJOL SHAVAD HOZIL JUMHURII TOJIKISTON AZ UZB VA NIMI DAVLATHO DAR PESH AST BARODARONI AZIZ FAKAT FIKRI HUDRO KOR FARMOED  HUDRO AZ GAPHOI BEHUDA KAFO KUNED  KI YAGON RUZ BO IN GAPHOYATON SARI HUDATONRO MEHURED HAI DAR AMONI HUDO BOSHED.
Najib Islombekov az Bishkek
06.08.2007 16:06
Гость
IP:NA

Думаю прежде всего  нам стоит подумать о безопасности обслуживания таких машин. Когда приезжаешь в Душанбе, и видишь как несутся по дорогам эти "карлики" становиться непосебе! В улицах Душанбе уже каждая 3-я машина это тангем. Лучше было бы мэру подумать о том, какие люди водят эти машины, в руках которых находится безопасность пассажиров а то сейчас каждый человек покупая их может перевозить людей. Кроме того они очень жёсткие и некачественны.

  Вы знаете сколько такая машина стоила в Китае до того как наши учуяли в ней источник прибыли, и стали просто на расхват её покупать? Всего лишь 1100$. Сейчас она в Китае стоит 3300$. Да, знают наши соседи толк в бизнесе, сразу же подняли цену в 3 раза!!!

06.08.2007 14:33
06.08.2007 13:54

Тема закрыта!!!

06.08.2007 09:25

Ба "ssssssssss"

Бародар хамин дар сайт суратро чой карданро ёд медоди дар хаккат дуъои нек мекардем

ff_imperator@mail.ru  ба хамин адрес фирист

илтимос!

06.08.2007 09:19

Салом ба халки кабирам !

Баъди кофтукови шахсии худам, дар вазоратхо.. ин масъала барои он бардошта шудааст, ки ронандахо аз супоридани андоз ва лицензия саркаши мекунанд,

хеч кас тангемхоро манъ намекунад, агар коркардан хоханд, лицензияи хатсайр гирифта кори худро идома медиханд!

як пробелммаи дигар: хамаи тенгемхоие, ки ба садам дучор мешаванд, ронандахои чавон буда , аз коидахои рох бехабаранд, (ба як кавле , ки ПРАВАРО ХАРИДААНД)

бояд дар рузхои наздики фармон дар бораи " Ичозат барои рондани тангемхо" факат ба шахсони "профессионал" дода мешавад.! ин бехтар аст!

Tojiki man zinda bod
06.08.2007 07:43
Гость
IP:NA
Mer da joniii ...... halqqq zadiiii hudut Hudo zada ba Mersss megardiii  odamora ruz bteeeee :(
Shahzodahon
06.08.2007 03:13
Гость
IP:NA

   Spasibo Isamu za ego soobshenie

 Vot vi shas vse sidite tut i govorite chto mol zhit ne dayut vam, ogranichivayut v dvizheniyah i tak dalee... A vi posmotrite na eto s drugoi tochki zreniya. Vi videli kak oni ezdyat? Vi sideli v etoi marshurtke za rulem kotoroi sidit 18 letnii pacan. Ya sama bila svidetelem togo (plyus ko vsemu ya ehala s malenkim sinom!!!) kak nash voditel i ego drug (voditel drugogo takogo zhe marshutnogo taxi) ezdili naperegonki i pri eto ne raz narushali pravila dorozhnogo dvizheniya. A ya ryadom s rinkom Sultoni Kabir chut ne vrezalis drug v druga. I vse zamechaniya passazhirov on ignoriroval, nastolko oni uvleklis svoei "igroi" .....

Tak chto ya schitayu chto pravilno sdelali pust kontroliruyut vseh kto beretsya perevozit drugih lyudei. Ne nado sazhat vseh za rul.

ssssssssss
06.08.2007 00:56
Гость
IP:NA
Rakhmonov_Tajik_President

       to   vaqte  ki man  prizdent astam   shumo  dar azob asted

zero  to hol  man  ahlu avlodi khudama ser  nakardam   fahmided

boz yak du anikdoti diga shava
06.08.2007 00:38
Гость
IP:NA

gharibi benavo       gharibi benavo

bo anekdot te bratan!!!

hhhhhhhhhhhhhhh
06.08.2007 00:34
Гость
IP:NA

mardumi mo tajruba nadorand ki  dar shahr  chi boyad kor kunad

yak bor  prizdentro  ba khitoi ravon kardan dar kor  to  bubinad ki dar shahri pikan chiqadar moshin biser ast hamash  rohi khudashro efta ba khalqi khudash kor bud  dorand

dar dushanbe chai mo khub boshad  400  mashrut ast   e   ne

man az korhoi janobi oli hairon astam ki chi niyat dorad 

khiel mekunad ki ba inkorhoyash  tojikiston ba pesh meravad   ne  ne  ba qafo meravad

yak vaqto  dar khitoi  komunisti bud  mardum khelo qashshoq  shuda bud  vaqteki omunistiro  az bain burdan va savdoro ozod  guzoshtan mardum khelo boi shud  va davlati khitoi ham  boi shud .bubined  hozir  amerika  az khitoi metarsad

Greatest
06.08.2007 00:26
Гость
IP:NA

gharibi benavogharibi benavo

bo anekdot te bratan!!!

khurshed_85@yahoo.com
06.08.2007 00:19
Гость
IP:NA

Bachaho jangu janjola ya taraf monen ya anikdotton bgum.

Prizident ya maktab ziyorat merava bad talaboda nasihat mekna da oxir mega yagon savol dored.

Umed dast mebardorad, megad man se savol doram:

1. Baroi chi har zimiston mo be svet memonem.

2. Charo xalki mo dar Rusiya az hukukash mahrum ast.

3. Charo peshi rohi korrupsiya girifta nameshavad.

Dar hamin vakt zangi tanaffus zada meshavad, bachaho berun mebaroyand va albatta savolho be javob memonand. Badi tanafus dar darsi duyum boz prezident az bachaho mepursad savol dored.

In dafa firuz dast mebardorad va meguyad man 5 savol doram:

1. Baroi chi har zimiston mo be svet memonem.

2. Charo xalki mo dar Rusiya az hukukash mahrum ast.

3. Charo peshi rohi korrupsiya girifta nameshavad.

4. Baroi chi zangi tanaffus nim soat pesh zada shud.

Savoli 5, Umed kujo shud.

 

   
 
Garibi04.08.2007
Farzandi Ismoili S.
05.08.2007 10:29
Гость
IP:NA

Salom ba Tojikon.

Bachaho tangena ya taraf monen ya tolko, chto zashel na glavnuu stranitcu a tam kakayata Chrisi duhta koftestay blya ya v shoke. nahot dar Tojikistonjon BI sexual paydo shida bosha? uspakaivaet to chto ona ne Tadjichka ya tak dumau!

BLYA BLYA BLYA PIZDES BLYA BLYA BLYA

Убайдуллоев
05.08.2007 03:35
Гость
IP:NA
МАХМАДСАЙИД, халк пагох аз поят ба дарахт баста очата нишон медихад!
gharibi benavo
05.08.2007 00:44
Гость
IP:NA

Bo ya anikdoti diga.

Ya tojik ya uzbak ya urus da misr ya chulda raftestan ki ay peshshon ya mumyo mebroya. I mumyo srazu gap da medaroya. Urusa mepursa tu ay kujo meshay mega ay rassiya. Mega da vakti mo ixeli davlat nabud. Uzbaka mepursa ki tu ay kujo meshay mega ay uzbakiston. Mega ixeli davlat da vakti mo nabud sof.

Tojika mepursa tu ay kjo meshay. Mega ay tojikiston. bad mumyo mega :

aaa. da vakti mo imomali rahmonuf prezident bud ozi kiyay???

gharibi benavo
05.08.2007 00:34
Гость
IP:NA

Bachaho jangu janjola ya taraf monen ya anikdotton bgum.

Prizident ya maktab ziyorat merava bad talaboda nasihat mekna da oxir mega yagon savol dored.

Umed dast mebardorad, megad man se savol doram:

1. Baroi chi har zimiston mo be svet memonem.

2. Charo xalki mo dar Rusiya az hukukash mahrum ast.

3. Charo peshi rohi korrupsiya girifta nameshavad.

Dar hamin vakt zangi tanaffus zada meshavad, bachaho berun mebaroyand va albatta savolho be javob memonand. Badi tanafus dar darsi duyum boz prezident az bachaho mepursad savol dored.

In dafa firuz dast mebardorad va meguyad man 5 savol doram:

1. Baroi chi har zimiston mo be svet memonem.

2. Charo xalki mo dar Rusiya az hukukash mahrum ast.

3. Charo peshi rohi korrupsiya girifta nameshavad.

4. Baroi chi zangi tanaffus nim soat pesh zada shud.

Savoli 5, Umed kujo shud.

 

 
1
 
 

Обсуждение в Facebook:




Главные новости

06.1215:50В Душанбе вынесен приговор троим мужчинам, убившим и расчленившим женщину
06.1215:479 лет тюрьмы за неудачный "киднеппинг"
06.1215:15Нацбанк прекратил деятельность очередной микрокредитной организации
06.1215:12Фантастические налоговики. И причем здесь кризис?
06.1214:24Таджикистан планирует увеличить ВВП в 3,5 раза


Самое обсуждаемое

05.1211:34Таджикистан перейдет на 12-летнее образование в 2020 году(4)
06.1209:18Эмомали Рахмон обратится с посланием парламенту Таджикистана до нового года(1)
05.1219:14Путин озадачил правительство законом об адаптации мигрантов(1)
05.1211:31Китайская энергетическая строительная корпорация заинтересована в сотрудничестве с Таджикистаном(1)



(C) 2001-2016 TopTJ.com

TopTJ.com - Новости Таджикистана
00:00:01.0156266