Авторизация
 
 
Регистрация на сайте
Восстановление пароля


Новостные каналы


Skip Navigation LinksTopTJ.com  →  Новости Таджикистана  → 

Лента новостей

08.02.201013:50

Фарзонаи Хуршед будут судить

Эстрадная певица Фарзонаи Хуршед находится под арестом, через несколько дней она предстанет перед судом.

В КОНЦЕ января певица помогла своему другу сбежать из здания суда. Как сообщили «АП» в прокуратуре города Душанбе, подсудимый, некий Фаррух Рузиев, обвинялся по статьям 247 «Мошенничество» и 237  «Хулиганство». В день заседания ему удалось покинуть здание суда. На улице его ждала машина, которой, по данным прокуратуры, управляла Фарзонаи Хуршед. Выйдя из здания, Ф. Рузиев сел за руль, и автомобиль вместе с певицей и подсудимым умчался в неизвестном направлении.

Беглецы были задержаны на следующий день, однако Фарзону через некоторое время отпустили. Почему соучастнице в побеге дали спокойно вернуться домой, нам так и не удалось узнать…

Тем не менее, оставалась на свободе она недолго. Через несколько дней ее вновь задержали, и на сегодняшний день она находится в следственном изоляторе.

По словам заместителя прокурора города Душанбе Рахима Джангиева, ей инкриминировано обвинение по статье 36 п. 5 – «Соучастие (пособничество) в побеге из мест лишения свободы».

Помимо Фарзоны по данному делу привлечены два человека – сотрудники УВД города, а именно конвоиры, охранявшие Ф. Рузиева в день заседания суда.

Заседание суда над эстрадной певицей Фарзонаи Хуршед назначено на 9 февраля. Как сообщил заместитель председателя суда района И. Сомони Сулаймон Косимов, скорее всего, суд будет вести именно он. А по словам адвоката Фарзоны, заседание будет открытым, на котором можно будет узнать все подробности дела.

Кем конкретно приходится Фаррух Рузиев Фарзоне неизвестно. Что стало причиной столь необдуманных действий певицы – крепкая дружба, неистовая любовь, пиар-ход или уверенность в безнаказанности? Пока все это остается загадкой. Близкие и родные певицы отказываются встречаться с журналистами.

Что «светит» дочери народной артистки Сураё Косимовой и сестре более известной и популярной певицы Шабнами Сураё, также пока неизвестно. Уголовный кодекс Таджикистана предусматривает за соучастие в побеге до 3 лет лишения свободы.

 

Источник: ИА АЗИЯ-ПЛЮС
3.0
- всего оценок (36)
- ваша оценка


Новый комментарий

Обсуждение новости

 
1
 
 
 
 
 
 
Автор Сообщение
20.06.2011 21:00

Они автоматом в топ попадают если кто -то комментирует. 

20.06.2011 14:01
А зачем это старьё опяТь на верху???админу нечего делатЬ или че???
махмуд
20.06.2011 13:53ответ на сообщение →Шифо Каримова (13.04.2010 13:36)
Гость
IP:109.68.234.4
гапи и салафира гуш накунен ира ма медонум барои сум муло шидагийай неки мулои хакики нестай мулои хакики Хочи Мирзоай ай кулоб хеч вакт барои сум муло наша ай хама ггунохи сахт хамийай оли аму фарзона 200-доларт бта кати шабнам бо пушти иёра мегири салафии харом
азимчон
18.04.2011 15:01
Гость
IP:NA
 ФАРЗОНАХОН МАН МУХЛИСИ АШАДИИ ШУМО
пенр
19.03.2011 19:48
Гость
IP:NA
ог67в5ащ8п9876е8ен9щ8
SHamsoollo az Qalai Hissjr
12.03.2011 10:12
Гость
IP:NA

                                            БА Фарзонхон

ХОСТАМ ДАР РУЗИ СУДДАТ ТАБРИКОТ КУНАМ ВАЛЕ ЧУН ТУРО ДИДАМ ГУЛ ДАР ДАСТАМ

ПАЧМУРДА ГАРДИД ОРЗУ ДОРАМ КИ САРИ ХАМ ДИЛИ ГАМ ВА ЧАШМИ НАМРО НАБИНИ

УМР БО ОРЗУХОИ ГУНОГУН МЕГУЗАД САБР КАРДАН ДАРКОР МЕВВАИ САБР ХАМЕША

ШИРИН АСТ ......БА ХАМАИ ХАЛКИ САЛОМ...

иляс
27.01.2011 18:45
Гость
IP:NA

ей калаи кер лишни гав назан кулобихора ки кустанги хонатона мегом

"нилуфар"
23.12.2010 14:15
Гость
IP:NA

ин сайт барои акорат нестай кулобио шумо чи худатонро тариф мекунед!!!

ЭЙ!!!! мардум шумо ба худатон  як нигох кунед ин гапхо дар дахони шумо чихел меzунчанд

Шумо худатонро мусулмон хисоб мекуед.

jokeri ката кер
17.09.2010 00:10
Гость
IP:NA
очаи хаматуна гом,ихел гапои хуб задаестае,неки ман кулобиям но очаи кулобиёра бдозм!
шери нар
06.06.2010 09:14
Гость
IP:NA
хама садай!
Маги
06.05.2010 23:45
Гость
IP:NA
КУЛОБИХАМ ОДАМ МА ХУДУМ ХИСОРИ АГАР ЯГОН ОДАМ ГОЙИДАБОША ПРИЗИДЕНТДА ЖАЛУБ КУН.
яман
06.05.2010 10:39
Гость
IP:NA
пргапршщгрпhjhkiioyhu
zamjon
04.05.2010 06:52
Гость
IP:NA
саломм!ба хамаи халк!илтимос кулобобиёра мисол фарзонара акорат накунен!!!!помири,узбек,урус,алкаш.гуш кунен дар рожай помирихои бугуни хар бгоя...мур шумо кам кулобиёра танкит кунен..ки кулобиё хаматона мегоя власт дар дасти кулобюиё..бе кулобиё кадам монда наметонен!!калити точикистон дар дасти кулоби кулобихо!!!кам фарзонаи хуршеда хар гап гуен агар гап доен кати ма гап занен,ки рожай хамата мешканм..аз номи духтари призиденн!мо фарзонара хама хал дуст медоем тез тар ба сахна баро ок!!!хай фарзоначон задаги нести и тварора гапи уво параи кси т!!!
@mail.ru
03.05.2010 10:53
Гость
IP:NA
фарзона мо мухлиси туем дар кучое набоши
МУХАМЕД
27.04.2010 12:40
Гость
IP:NA

ДОРОГИЕ БРАТЬЯ ТАДЖИКСКИЕ ВЫ ГОВОРИТЕ МЫ ВСЕ МУСУЛЬМАНЕ А ЕЩЕ МАТЕРИТЕСЬ ДРУГ ДРУГУ ЧТО ЭТО ЗА МУСУЛЬМАНСТВО ВЫ ДАВАЙТЕ ЗА СЛОВАМИ СЛЕДИТЕ                 

 НАША ЖЫЗНЬ В ИСЛАМЕ. НАША МУДРОСТЬ В КАРАНЕ НАША СИЛО В ИМАНЕ МЫ С ТОБОЙ МУСУЛЬМАНЕ

 

 

РАМЕЛ
18.04.2010 20:04
Гость
IP:NA

ДАВАЙ НЕ БУДЕМ

DEWAREN
16.04.2010 00:48
Гость
IP:NA
Eeeeeee  LOLAI ki  tu  ba MO gabzadan yak taraf nomi KULOBA giriftanda hak nadori fahmo savol dar hostut bocha izo nakach  kadomira gabzadani hasti hamura gabzan  KULOBA nom nagir ki ba hurmati ALLOH AZZA VA JALLA  GUNAHGOR MECHAVI
61289440
14.04.2010 13:24
Гость
IP:NA
фарзона   вас приветствует  Москва  крепись мы вас любим и уважаем
Шифо Каримова
13.04.2010 13:36
Гость
IP:NA

Браво-Фарзона,Сурайе Косимова ва Шабнамчони азиз,Фарзона дар кучое,ки набошад, мо мухлисои ваем, хох дар сахна бошад, хох дар тюрма.Кандаша занад духтари мардак, хар кас хам ба сахна баромада наметавонад.Чи? Бешарм аст? Баьзеи шумоед бешарм. Ва аз забони шоир гуфтаниям:МАЬКУЛ НЕСТ НИГОШ НАКУН! Бешарм хаст,бошарм хаст,е каси дигар аст,ки точик аст,аз Точикистон аст ва забони точики дорад.Просто соврименная девочка хасту шумо намефахмедаш.Бигзор ин таврхо бисер бошанд ва сахнаи точик обод бошад.Инчунин МАНИЖАБОНУ хам ба сахна барояд,зеро интизораш хастем. ДАШНОМАШ медихи Фарзонаро, боз худата мусаллмон метароши? Дар дини ИСЛОМ дашном додан ГУНОХ аст.О БУРОДАРО ШУМО ДАШНОМАШ НАДИХЕД ВА БА ХУД ГУНОХ НАГИРЕД.КАНИ ХУДАТАМ БАЬЗЕТ САЛЛАЮ ЧОМА ПУШ,БАЬД ГУЕМТОН,БАЬД ГУЕМТОН КИ МУСАЛМОНИ ХАКИКИЕД,ЕФТИЯН ЗАНОИ БЕЧОРАЯ,МЕГУЯНД:РУЙМОЛ АНДОЗУ КУРТА ПУШ.

АМБ
09.04.2010 00:38
Гость
IP:NA
      Баноми худованди бахшандаи мехрубон. Салом бародарони ахли ислом ва хохарони азиз бахшиш, ки ма ба шумо мегум ки и корхои шумо беаклист чи дар кор аст ин акоратхои бе фойда ба шумо чи фарзонаро чанд сол медиханд е не ман шахсан худам Фарзонаро бадмебинам барои ки вай БАДБАХТ аст. Дигар кори мо як насихате ба Фарзона, вай ислох шавад нашавад панохаш ба худо. Ман як чизе гуфтаниям ба ШАБНАМ илтимос дигар либосхои Аврупои напуш ки тамошобинонро вайрон мекуни холи ту барин одамон дар рузи КИЕМАТ чояш дузах аст ва Худованди бузург намебахшад
 
1
 
 
 
 
 
 

Обсуждение в Facebook:




Главные новости

04.1215:34Узбекистан выбрал нового президента
04.1215:01День рождения Пророка: без помпезности и угощений
04.1212:14Жизнь в гараже. ВИДЕО
03.1216:40Душанбинских пекарей отправили в вынужденный отпуск
03.1215:16Ансори: Смертный приговор Бобака Занджани не отменен


Самое обсуждаемое

03.1209:12Эмомали Рахмону построят новые резиденции(1)



(C) 2001-2016 TopTJ.com

TopTJ.com - Новости Таджикистана
00:00:00.0312540