Авторизация
 
 
Регистрация на сайте
Восстановление пароля


Новостные каналы


Skip Navigation LinksTopTJ.com  →  Новости Таджикистана  → 

Лента новостей

06.05.201018:20

В Таджикистане идет кампания по "упорядочению использования мобильных телефонов"

В Таджикистане стартовала кампания по упорядочению использования мобильных телефонов гражданами республики, а в Душанбе демонтируются баннеры с рекламой мобильных операторов сотовой связи, передает корреспондент ИА REGNUM Новости. Как сообщил пресс-секретарь столичной мэрии Шавкат Саидов, мэр города Махмадсаид Убайдуллоев, исходя из послания президента Таджикистана Эмомали Рахмона к парламенту страны от 24 апреля текущего года, на днях дал соответствующим службам города устное указание об ограничении наружной рекламы операторов мобильной связи на столичных улицах.

"Никакого запрета на размещение наружной рекламы операторов мобильной связи не последовало. Введено всего лишь ограничение наружной рекламы в городе Душанбе", - пояснил глава пресс-службы администрации города Душанбе. По его словам, данное указание ни в коем случае не направлено против деятельности операторов мобильной связи в столице по обслуживанию своих клиентов и их повседневной работы. "Вышеназванное устное указание мэра столицы не касается рекламы операторов мобильной связи в газетах, журналах, на радио, телевидении и в интернет-изданиях", - резюмировал Саидов. В то же время, операторы мобильной связи в Таджикистане считают, что снятие наружной рекламы сотовых компаний связано с предстоящим праздником - Днем Победы и введенное ограничение будет временным.

Как уже сообщало ИА REGNUM Новости, в ходе недавнего заседания правительства республики президент страны Эмомали Рахмон поручил средствам массовой информации разъяснить населению о вреде мобильных телефонов для здоровья, а неделей ранее глава государства в своем послании к парламенту страны выразил недовольство тем, что при средней зарплате в республике в 355 сомони ($80,6) каждый владелец мобильного телефона ежемесячно расходует на сотовую связь по 50 сомони ($11,3). В настоящее время на территории Таджикистана функционируют 10 операторов сотовой связи.

Источник: ИА REGNUM
0.0
- всего оценок (0)
- ваша оценка


Новый комментарий
Автор Сообщение
123
15.05.2010 11:32
Гость
IP:NA

презику надо свой ум упорядочить, когда человек знает мало он думает что он знает все, также всему таджикскому народе не надо художественную книгу читать, о котором все время по телику говорят, а проста хотя бы школьную программу на твердую тройку учитесь и тогда ни президент и какой ни будь домулло вас не будет, вводит в заблуждении. все гениальное просто!!!!!!!

гулистони
11.05.2010 14:23
Гость
IP:NA
  Ба гуфтахои шумо ОДАМ ман рози ,лекин ин чавонони хозираи мо ки бо забони модарии худ гап намезананд,навиштахояшон хама хакорат аст.Саткаи Точикистону номи точик шаванд. И хел шахсхо бояд як умр ба монанди Афгонхо дар орзуи тенчиву амонии , ба монанди Курдхо дар орзуи давлати худро доштан сузанд.Ба ин хел шахсхо ВАТАН харомаст....намедонам мумкин ман хато кунам.
Одам
11.05.2010 13:01
Гость
IP:NA
 Точикхо! Муретон аз ин рузатон! Паст будани худро исбот кардед. Аз Дилсуз сар карда, то дигарон дахани хароматон дар таги хок! Коментхои дигар сайт ва дигар миллатхоро мебинед хавасатон меояд. Шумо харомзодахо точикони бофархангу боодобро, ки бештар хастанд шармсор мекунед! Ман аник медонам, ки ин гуна харомзодахо чавононанд. Бар авлоду рагу пайвандатон лаънатхои бешумор мегуям. Вой бар холи точикон, сад афсус, ки ояндаи Точикистон ба дасти чунин чавонхо мерасад.  Офарин, ба волидайне, ки дар солхои истиклолият чунин фарзанди сагу хармонанд тарбия намуд. Аз чунин хол муретон бехтар аст!!
[Bupyc]
11.05.2010 09:08
Гость
IP:NA

Че вы как дети малые - друг друга гомном поливаете!

Все Саида правильно сказала - зачем материться, хотя бы не делайте этого в теме, где люди ведут конструктивный диалог и спокойным тоном обсуждают проблему при этом не прибегая к матам и ругани!

Да, и как сказал уважаемый njl;br, все обязательно пишите только на Таджикском, может я кого то обидел, что меня здесь уже не берут в рассчет?

njl;br, можете писать на Таджикском, но я отвечать тогда буду на английском...

saida
11.05.2010 08:52
Гость
IP:NA

Muhtaram Admin,

 

Az shumo xele xoxish mekunam,ki saitatonro kame nazar anzed,in nafare,ki besavody betarbia hastand kame nazorat namoed.

Vagarna nomy nomusi Tojikro mebarand,nomi Tojikistonro olonda istodaand.

Man mutmoinam,ki in nafarhoe,ki az nomi digar navista istodaand-xele nafari past hastand,ki aslan suury magzy  akl va  maksadi ba dun'e omadanashonro xudashon namefahmand.

Misli in nafarhoi PAST-i besavod - obrui hamai Tojikro burda istodaand.

 

 

 

 

saida
11.05.2010 08:44
Гость
IP:NA

Boz az nomi Man navista istodaand  -hamvatanoni azizi Tojik.

 

Az in navishtahoton ma'lum ast ,ki shumo ma'riz-bemor hasted,magar odami Solim in suxanhoro meorad????

Va 1 bori digar ta'kid mekunam,ki az nomi man nanavised.

Va agar ham binavised az nomi man -navishtan gired charo,ki shumo Ma'riz hasted.

 

Man ta'ajub doram,ki in Nafare,ki gaibaty durug az nomi kase menavisad va vijdone ham nadorad-in nafar oe fardo farzand ba dun'e ovarda chi tarbeiae medoda boshad ba farzandonash,chi ibrate meshuda  boshad ba farzandonash???

 

Ana in ast nishonai Kiemat. Ilooho oxiratat bisuzad ty La'natiro.

 

 

ghjnbd khjgfrt
11.05.2010 02:02
Гость
IP:NA
эй   саида   ёбаная   кем   ты  себя   возобнил,?????????????   сучка  безмозглая,  тебе  чего   не  чем  заняться  ?????????  иди   подмети  двор!   дура  ёбанная,какая   ты  сучка.   учись  говорить на  таджикском   сначало   провакаторша   ебаная   сидишь   тут   дразниш  всех.   иди   побрей  ноги... неверная...
saida
11.05.2010 01:52
Гость
IP:NA

Tadjiki!   kto   to  pishet  ot   moego  imeni!     eto    ne   ya   !   toist   eto   ya    ?  no   ya   kogda   vihozhy  iz  sebya    ya  sebya  ne  kontroliryu!   kysama   byhy    eto  ne  ya    pisala  chestnoe    pionerskoe!    eto   kakoeto   nedorozymeniya!!!!  hochy   poimat   etogo   naglecsa   i   pokazat  emy   to   chto   y    menya   samoe   csennoe///////  fak   tadjiks!      kysi   ocha!

10.05.2010 19:37
Ман ягон маротиба  надидам ки хамин хабархоро мо обсуждат карда бошем.Не факат як чиз ту маро  ин гуфта ман туро фалон мекунам  ту фалончой бий ман инхел ту  инхел Эй шарм доред.
10.05.2010 19:27
Эй мардум  эй чавонон. Чаро якдигарро  дашному хакорат мекунед.Интернет чои  хакорату дашномдихии якдигар нест.Чаро муносибати мову шумо  руз аз руз бад шудаистодаст.Худ казоват кунем бо ин  хамма муносибату  хислатхои некамон аз тамоми давлатхои  чахон  садхо сол кафо мондем.Барои чи ? Ман худ аз соли 2004 дар шахри Москва кор ва зиндаги мекунам Шукри худованд мекунам.Хамеша еди ватан мекунам.Ватанамро  хеч вакт фаромуш намекунам.Аз сабаби хамин гуна муносибатхои  бадахлоконаи мо  моро  хеч кас  хурмат намекунанд.Чавонмардони  ватани азизам Точикистон ман хаммаи  Точикро  дар назар надорам шумоён аз ман хафа набошед сараввал узр мепурсам.Саги дари  хонаи рус  кадр дорад аммо точик не.Ман як мисол меорам.Хато накунам моххои феврали 2010 буд.ки  як рафикам маро  ба назди худ даъват кард ва изхор кард ки хозир корманди агентства меояд ва барои ичора гирифтани манзили истикомати меравам ва ман рози  шудам. Худи хамон руз ба 12 сурога рафтем ягон нафарашон рози нашуданд.Яке  бахона мекард ки маблаги пулиро дар вакташ  намесупоред ва дигаре дигар намуд бахона мекард. Ба Сурогаи 11 ки рафтем  ба ман рубару гуфт ки шумо одам нестед шумо ифлос хонаро нигох медоред мохе 100000 рублам ки дихед ман ба шумоен намедихам.Ба сурогаи 12 ки рафтем  ман зангулаи дарро пахш кардам  пас аз чанд дакика холо дарро воз накарда аз дохили хона бо овози баланд бар ман суол кард.По нациам кто?  ман ба у чи чавоб бидихам. Гуфтам точик.Вай худозада бар ман чи чавоб дод.А А А А  что есть такой нация.Вы уроди я нездам дом к вам идите в свой рай вы испортили   руского культура идите к дом Ксения собчак вы только имеете в месте Равшан и Джамшуд ремонт.Аз ин гуфтахои  ин руси худозада кахрам омада якчанд маротиба дари уро  бо лагад зада хостам дарро кушояд аммо у дарро накушод.Баъд 5 дакика вакт нагузашта 3 нафар корманди милиса омада аз мо хуччат пурсон карда маро ба Шуъбаи корхои дохили бурд ва 3 шабонаруз ончой нигох дошта  сари 2 франклейна хурда (200) долларо хурдем.Хайр бародарони азиз  ягона муносибати худро вайрон накунед.Ин дуньё дуруза аст.Саидахон саломат бошед  наход ки хамин кадар  сахт хакорат кунед.Хайр хохари азиз
saida
10.05.2010 17:24
Гость
IP:NA

Ba hama mardoni maidon,ki hozirand fakat hakoraty dashnom dihand.

 

kase ,ki az nomi Man navishtaast,bar padarat La'nat,Padarsuxta.

 

E mured az in ruzatona,ki saiti Tojikistona rasvo mekuned,obryi Tojika mebared-Bar shumo barin nafar 1000 marotiba la'nat.

 

Besavodi bemalumotho,ana baroi chi mo nametavonem ba pesh tarakki kunem,in jo aib aibi Prezident nest.

In shumoen(fakat chand nafarero daxl dorad) Tojikistonro akab meanzed.

Kursavodi besharmy bemadaniat,e illoho Xudoi parvardigor ba Shumo barin Tojiko ruzi xush nishon nadihad,inshooloh Shumoho chi xel hasted -hamin xel ham javob meshunaved az tarafi 'ALLOH'.

 

S bolshim yvajeniem k Vam Gospoda.

 

njl;br
10.05.2010 17:00
Гость
IP:NA
Э  БАРОДАРО   БО  ЗАБОНИ   ТОДЖИКИ  ГАП  ЗАНЕН!!!!!!!!!!!!!!!!   ОХИР    МО  УРУС  НЕСТЕМ  КУ  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ОХИСТА  ОХИСТА              УРУС      МЕШЕН   МЕРЕН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
№;%
10.05.2010 16:15
Гость
IP:NA
саида..дар тугмачаи кусут кери хамаи хами одамо,ту куси оча беномуси чии,бас мекуни е не ?дар кусут хами равшану чамшедо гоян.ту бори ду се правакатори дига боша хамаи занакои точикистон пратитутка мешаван,,(свабода женщинам)зано хама озодан ,неки ранги ту бетавфик нестан.бо як бори дига да кусут хамаи хами бачохо гоян  .POCELYI     MENYA    V    ZADNICSY     YBLYDOK  ту изора каш ба медонем чи хел поцеловат кунем.ту ба фикрум изорам надорию..

 
saida
10.05.2010 15:22
Гость
IP:NA
DOKTOR    SAIDA!!      POCELYI     MENYA    V    ZADNICSY     YBLYDOK   !!!   kysma   byhy!!!    haromi!!!  ya    nekakaya   ne  symashedshaya   ya     prosta    govory   pravdy!!     a    nekotorim   eto    nennravinsya    svobody      ZHENSHINAM!!!               ya       vas    vseh     nenavizhy    RAVSHANI     I    DZHAMSHYDI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   BO   YAK  BORI     DIGAR     KISIM  DA  DAHANAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ДОКТОР SAIDA
10.05.2010 15:16
Гость
IP:NA

,



я прошу  вас   не  обрашать внимание   на  моего  больного  пациента        Саида





она   серьёзна   больна  если  кто    может   помогите   финансоми      адрес      саиды   психотеропетической клинике   ,

она  всё   время   сует  свой  нос  не  туда   куда  надо,народ   не  обрашайте   внимание на  эту  сумашедшую   она      скоро    поправиться   и     свалить      с  этого  сайта.         я  надеюсь    !

 

 

 

 

kaladam
10.05.2010 13:36
Гость
IP:NA
админу сайт: а вообще посмотри в эту сторону http://disqus.com/  это бесплатный сервис (похож на твитер), может его подключишь к сайту ?
kaladam
10.05.2010 13:31
Гость
IP:NA

для saida - заткнись дура!

и пиши на кириллилице, если хочешь чтобы тебя поняли о чем ты пишешь.

Атеист - правильно говорит.

и админу сайта: поправь ты наконец механизм комментирования - через браузер опера 10(думаю 10 или 8я версия без разницы) не получается оставлять коментарии.

saida
10.05.2010 09:15
Гость
IP:NA

Ateist-y,

 

Dorogoi Tovarish,ny zachem vot materitsia-a???

Esli Vam ne naravitsia prosto proidite mimo,ne nado materitsia i oskorbliat drug druga.

Vi i sebe i drugim portite nastroenie svoimi viskazivaneiami.

Mojno je po xoroshemy ili mojno voobshe promolchat.(ydivliaus nashemy tony)Otkuda stolko Zlosti Y nas???-ne ponimayu.

 

S yvajeniem K Vam,ydachi i zdorovia Vsem.

10.05.2010 07:15
Обычно админы своих долбоебских сайтов не знают как привлечь к себе народ и пихают везде свои блядовские ссылки своих говносайтов типа www.ozodi.org
10.05.2010 06:55
Точка и как твоя блядская ссылка твоего блядского сайта относится к теме? Или ты админ сайта долбоеб думаешь что все мы сейчас ломанемся на твою блядскую ссылку что-ле?
 
1
 
 
 

Обсуждение в Facebook:




Главные новости

04.1215:01День рождения Пророка: без помпезности и угощений
04.1212:14Жизнь в гараже. ВИДЕО
03.1216:40Душанбинских пекарей отправили в вынужденный отпуск
03.1215:16Ансори: Смертный приговор Бобака Занджани не отменен
03.1212:35В России группа наркоторговцев подозревается в сбыте около 700 кг героина


Самое обсуждаемое

01.1214:11Атамбаев о ЕАЭС: вступаем в братский союз и встречаем старшего брата, который нам ножки подставляет(7)
02.1210:57Лидер Компартии Таджикистана верит председателю Нацбанка, но стоит в очереди за своим депозитом(3)
01.1209:43На реализацию новой Национальной стратегии развития Таджикистана необходимы $118,1 млрд.(3)
03.1210:32Когда у НПЗ "финансы поют романсы"...(1)
03.1209:12Эмомали Рахмону построят новые резиденции(1)



(C) 2001-2016 TopTJ.com

TopTJ.com - Новости Таджикистана
00:00:00.0190180