Авторизация
 
 
Регистрация на сайте
Восстановление пароля


Новостные каналы


Skip Navigation LinksTopTJ.com  →  Новости Таджикистана  → 

Главные новости, Лента новостей

18.10.201209:45
Источник изображения: Радио Свобода

В Хорог переброшены сто сотрудников Агентства по контролю за наркотиками


Сто сотрудников Агентства по контролю за наркотиками при президенте Таджикистана направлены в Хорог, административный центр Горно-Бадахшанской автономной области.

Представитель пресс-центра Агентства Бободжони Шафеъ, сообщил в четверг 18 октября Радио Озоди, что отправка сотрудников не связана с последними событиями в Хороге. По его словам, «сотрудники Агентства направлены в область для осуществления программы борьбы с наркотиками в рамках  операции "Кукнор 2012"».

Бободжони Шафеъ сообщил, что операция осуществляется по плану Агентства, ране она была проведена в других регионах страны. Как сообщается, 19 октября в область будет направлена еще одна группа сотрудников Агентства в количестве 100 человек.

Президент Таджикистана Эмомали Рахмон в ходе своей последней поездки в регион отметил, что с 2000 года по сегодняшний день на территории области было изъято из незаконного оборота более шести тонн наркотиков, а за последние четыре с половиной года – более тонны наркотиков.

Президент Рахмон приводя эти цифры отметил, что территория области превратилась в перевалочный пункт по контрабанде наркотиков, оружия и драгоценных камней, которые являются основным источников финансирования организованных преступных групп.

Источник: Радио "Свобода"
2.3
- всего оценок (3)
- ваша оценка


Новый комментарий
Автор Сообщение
20.10.2012 08:35ответ на сообщение →Мирганд (19.10.2012 17:56)
User Мирганд (19.10.2012 17:56:23) wrote:
Диловар Душанбинец ва Patriot 04 даюсхои шайтонбача модару хохари померию точика монда аз худатона акорат кардан гиред.Модератор чи фоида аз полемикаи ин 2 мург.Забанте их навсегда.

 мрг очатай гандон..............да дахани кунут керум сука бля

19.10.2012 17:56
Диловар Душанбинец ва Patriot 04 даюсхои шайтонбача модару хохари померию точика монда аз худатона акорат кардан гиред.Модератор чи фоида аз полемикаи ин 2 мург.Забанте их навсегда.
оооо
19.10.2012 15:59ответ на сообщение →Диловар Душанбинец (19.10.2012 13:23)
Гость
IP:95.110.103.174
User Диловар Душанбинец (19.10.2012 13:23:09) wrote:
1. На счёт износилование рост гуфти точико бисёр мегоян барои ки дар як руз 300 бор мехеза ракеташ шумо бо чи изнасиловат карданиен бо шохи архар ё бо токии помиригит? 2. Ма дар помири ту будум дар Ванч, Хоруг, Мургоб, Поршнев ягон чои таъриф нест ай дарвоз медурой дар кадом ошхонаш дарои якум ширчояй пешниход мекунанд, бо гансо ширчоя бо порс мефурушан 1-порс 1-сомони 0,5-порс 80-дирам. 2. Барои дворник шудан хеле холи зур мезани барои ки хама одами бо маърифат дворник хаст ё ин ки не мегуй ганс? Савол ки дар хонаш чоруб надора? ки хавлии хонаша намеруба? 3. Агар ватанут хуб мешуд дар хамворихои Душанбе ва Москва намегашти. 4. Агар помири мешуди бо забони Точики бахс намекарди барои чи Точики менависи бо гансит навистан ги царанго гуфта лекин медони ки гайр аз гансои худут ягон кас гапота намефахма тем боле забони шумо як нест Ванч дигар забон кати гап мезана Язгулом вообше дигар хел. БА ХАМАИ ГАНСО!!! АГАР ШУМО ТОЧИК НАБОШЕН МО ЯЗНАТОНЕМ КИ  БО ЗАБОНИ ТОЧИКИ ГАП МЕЗАНЕН МЕНАВИСЕН ВА БА САЙТИ АХБОРОТИ ТОЧИКИСТОН ДОХИЛ МЕШАВЕН? МО ТОЧИК ХАСТЕМ ВА ХЕЧ ВАКТ БО ЗАБОНИ ПОМИРИГИ ЦАРАНГ ГАП НАМЕЗАНЕМ. ХУБТАРАШ САЙТИ ГАНСИ ТАШКИЛ КАРДА БО ЗАБОНИ ГАНСИТОН ЧАК ЧАК КАРДАН ГИРЕН. Ё АЙ ЛАФЗИ БЕ МАЪНИТОН ИЗО МЕКАШЕН?

          Как Вам не стыдно, вот за это нас и ненавидят везде, потому что даже между собой нет уважения, чем ты хвалишься, тем  что ты натуральная крыса потому что только у крыс такая сексуальная активность, конечно если в голове одни сперматозоиды то  думать конечно не чем , Таджикистан славится Памиром, и его народам , именно на Памире самые образованные люди, а Памирские дома есть во всех этнографический музеях мира, ты говоришь что был везде на Памире, тебя что где то плохо встретили? ширчой тебе не нравится !! Что если ты будешь в Казахстане то будешь смеяться над кумысом? Ты только этим показываешь своё бескультурие и позоришь свою нацию какой ты таджик ты дикий не образованный болван.

Диловар Душанбинец
19.10.2012 13:23ответ на сообщение →patriot04 (19.10.2012 12:30)
Гость
IP:195.246.102.48
1. На счёт износилование рост гуфти точико бисёр мегоян барои ки дар як руз 300 бор мехеза ракеташ шумо бо чи изнасиловат карданиен бо шохи архар ё бо токии помиригит? 2. Ма дар помири ту будум дар Ванч, Хоруг, Мургоб, Поршнев ягон чои таъриф нест ай дарвоз медурой дар кадом ошхонаш дарои якум ширчояй пешниход мекунанд, бо гансо ширчоя бо порс мефурушан 1-порс 1-сомони 0,5-порс 80-дирам. 2. Барои дворник шудан хеле холи зур мезани барои ки хама одами бо маърифат дворник хаст ё ин ки не мегуй ганс? Савол ки дар хонаш чоруб надора? ки хавлии хонаша намеруба? 3. Агар ватанут хуб мешуд дар хамворихои Душанбе ва Москва намегашти. 4. Агар помири мешуди бо забони Точики бахс намекарди барои чи Точики менависи бо гансит навистан ги царанго гуфта лекин медони ки гайр аз гансои худут ягон кас гапота намефахма тем боле забони шумо як нест Ванч дигар забон кати гап мезана Язгулом вообше дигар хел. БА ХАМАИ ГАНСО!!! АГАР ШУМО ТОЧИК НАБОШЕН МО ЯЗНАТОНЕМ КИ  БО ЗАБОНИ ТОЧИКИ ГАП МЕЗАНЕН МЕНАВИСЕН ВА БА САЙТИ АХБОРОТИ ТОЧИКИСТОН ДОХИЛ МЕШАВЕН? МО ТОЧИК ХАСТЕМ ВА ХЕЧ ВАКТ БО ЗАБОНИ ПОМИРИГИ ЦАРАНГ ГАП НАМЕЗАНЕМ. ХУБТАРАШ САЙТИ ГАНСИ ТАШКИЛ КАРДА БО ЗАБОНИ ГАНСИТОН ЧАК ЧАК КАРДАН ГИРЕН. Ё АЙ ЛАФЗИ БЕ МАЪНИТОН ИЗО МЕКАШЕН?
19.10.2012 12:30ответ на сообщение →Диловар Душанбинец (19.10.2012 11:38)
User Диловар Душанбинец (19.10.2012 11:38:10) wrote:
Шумо худтона одам хисоб мекунен? савол: дар кадом минтакаи дунё гайр аз архаро дар як руз  3-вакт ширчой мехуран ? Ба хама маълум хаст ки факат 3-вакт ширчой хайвонхои ширхур мехуран. Шумора дар китоби сурх чо кардан даркор олимоне ки мегуфтанд ки кисме аз одамон аз маймун пайдо шудаги хастанд инхо шумоен. Медони барои чи? 1 буи маймун мекунен, 2 номхои хайвони доред (малахбек, Имум, Салмамут, Хоркаш и.т.д.) 3. дар як хона хамакаса хоб меравен зану мард якчоя мисли подаи гусфанд. 4. Кутос мепарастед. 5. Дар кухои баланд зидаги мекунед мисли архархои марко полло. Так что гансо ягон чои таъриф надорен  Помири гуфтани хакият ё ин ки давлат дар ягон чои дунё вучуд надорад факакт мо Точикон шумора одам этироф кардем мумкин ки хато кардем. Хохарта аз номи ма салом бугу якшанбе, шанбе, 

 а дар як чо ха хоб кунем то хозира шунавидагии ки ягон Помири ягон каса изнасилькат кадай ай шумо чи тюрма да 60%за изнасильвати е хохарша гоидай е апаша е ягон хеши дигарша.........а насчети ширчой ту якбор Помир рав бад медони ки чихел мардум зиндаги мекунану чихел шумо зиндаги мекунен.................1 шумо хамат зоофилен ира вес мир медона.............2 да россия дворник хамат кор мекнен 3 ша намегум грубии бадай

Диловар Душанбинец
19.10.2012 11:38ответ на сообщение →patriot04 (19.10.2012 11:10)
Гость
IP:195.246.102.52
Шумо худтона одам хисоб мекунен? савол: дар кадом минтакаи дунё гайр аз архаро дар як руз  3-вакт ширчой мехуран ? Ба хама маълум хаст ки факат 3-вакт ширчой хайвонхои ширхур мехуран. Шумора дар китоби сурх чо кардан даркор олимоне ки мегуфтанд ки кисме аз одамон аз маймун пайдо шудаги хастанд инхо шумоен. Медони барои чи? 1 буи маймун мекунен, 2 номхои хайвони доред (малахбек, Имум, Салмамут, Хоркаш и.т.д.) 3. дар як хона хамакаса хоб меравен зану мард якчоя мисли подаи гусфанд. 4. Кутос мепарастед. 5. Дар кухои баланд зидаги мекунед мисли архархои марко полло. Так что гансо ягон чои таъриф надорен  Помири гуфтани хакият ё ин ки давлат дар ягон чои дунё вучуд надорад факакт мо Точикон шумора одам этироф кардем мумкин ки хато кардем. Хохарта аз номи ма салом бугу якшанбе, шанбе, 
19.10.2012 11:10ответ на сообщение →Диловар Душанбинец (19.10.2012 10:29)
User Диловар Душанбинец (19.10.2012 10:29:32) wrote:
Маълумай апаи кира бо иштихо кардестан , гансо 100 офицер апат кабул кардестай касера ки керуш бхеза мархамат ба Хуйуг тамоми спец службаи точикистон очради рафтанда истодагиян худтона гансо точик намегирен ана акнун мо шумора точик мекунем хохарта апата очата КАРДАН МЕГИРАН 200 ХАЗОР ГАНСА ДАР ЯК СОЛ БА 2 МИЛИОН ТОЧИК МУБАДАЛ МЕГАРДОНЕМ МО МЕТАВОНЕМ!!!!

 ту историяи хута мода накл наку чихел узбако гоидантон да 1 соат узбак кадантон..............а мора по жызн точик када наметонен .............лутше быть последнем среди волков чем первым среди шокалов!!! мо ай вахтуш будем хастем ва мемонем ва да хотирут мон ки шумора ки одам кард

Диловар Душанбинец
19.10.2012 10:35ответ на сообщение →Салватшо (19.10.2012 09:51)
Гость
IP:195.246.102.52
Ягон точик салатшо ном надора очат ба фикрум олуча ном дора падарут бозича  хохарут мусича  барои хами ту худта точик нагир ки шарманда мекуни номи Точика, маънои номи гансо ба хамара маълумай ки аз кучо фуромадагиен. Агар шумо ягон милати дигар бошен барои чи паспорти мо кати  хохарта загс  мекуни дар аэропорти Точикистон хохарта россия равон мекуни?   
Диловар Душанбинец
19.10.2012 10:29ответ на сообщение →patriot04 (19.10.2012 10:19)
Гость
IP:195.246.102.52
Маълумай апаи кира бо иштихо кардестан , гансо 100 офицер апат кабул кардестай касера ки керуш бхеза мархамат ба Хуйуг тамоми спец службаи точикистон очради рафтанда истодагиян худтона гансо точик намегирен ана акнун мо шумора точик мекунем хохарта апата очата КАРДАН МЕГИРАН 200 ХАЗОР ГАНСА ДАР ЯК СОЛ БА 2 МИЛИОН ТОЧИК МУБАДАЛ МЕГАРДОНЕМ МО МЕТАВОНЕМ!!!!
19.10.2012 10:19ответ на сообщение →Диловар Душанбинец (19.10.2012 08:56)
User Диловар Душанбинец (19.10.2012 8:56:08) wrote:
100% гарантия ки гансо сар мекунан воимара, ганс барои ман ин одаме хаст ки худшона Точикчон намегиран. Кадом Бадахшони худаша точик намегира ганс мебоша , агар Точик хисоб кунад  вая дахолат надора.   

 хай ина ма худма точик намегирум тура кунут кушод мешава.........то чанд кара ай пуштон хезем....бас будагист охи.........бе мо ба фикрум метарсен зиндаги када у?медонен ки халки Помир любой чи да да сафи авал ай..........то кая апата сар сари кери мо мечарони............гандон бля

Салватшо
19.10.2012 09:51ответ на сообщение →Диловар Душанбинец (19.10.2012 08:56)
Гость
IP:95.142.81.172

гапзанит Ранги Мургхо... ман мебинум Точики ту боши ма ай итари Точик буданум  безорум... 

Диловар Душанбинец
19.10.2012 08:56
Гость
IP:195.246.102.59
100% гарантия ки гансо сар мекунан воимара, ганс барои ман ин одаме хаст ки худшона Точикчон намегиран. Кадом Бадахшони худаша точик намегира ганс мебоша , агар Точик хисоб кунад  вая дахолат надора.   
Диловар Душанбинец
19.10.2012 08:38ответ на сообщение →Kuhkan (18.10.2012 10:17)
Гость
IP:195.246.102.59
Дар Хоруг чи мазаера и бачахако дидиян олуча ба маза будагист)))
Kuhkan
18.10.2012 10:17
Гость