Авторизация
 
 
Регистрация на сайте
Восстановление пароля


Новостные каналы


Skip Navigation LinksTopTJ.com  →  Новости Таджикистана  → 

Главные новости, Лента новостей

27.08.201211:03

Лидер таджикской оппозиционной группы в Москве призвал жителей Таджикистана объединиться

Лидер таджикской оппозиционной "Группы 24" Умарали Кувватов из Москвы призвал народ Таджикистана к объединению во имя "процветания и достойной жизни". Об этом говорится в обращении, которое поступило в распоряжение корреспондента ИА REGNUM.

Напомним, лидер "Группы 24" Умарали Кувватов вместе с зятем президента Эмомали Рахмона владел компанией по поставке ГСМ в Таджикистан, но в начале года был вынужден бежать из страны. Позднее он сообщил о создании новой оппозиционной организации в Москве. В своем обращении Кувватов называет результаты правления Рахмона неудовлетворительными: "Неужели именно к этой нищете, унижению, полному бесправию и коррумпированной власти мы с Вами стремились? Как долго мы будем мириться с тем, что у нас с Вами уже давно нет нашей Республики?" Оппозиционер также обвиняет президента в узурпации власти и нарушении норм Конституции. Лидер "Группы 24" призывает жителей страны к объединению: "Откройте Ваши глаза и сердца. Распрямитесь. Гордо встаньте на ноги. Как некогда ранее нам с Вами важно объединиться для того, чтобы отстоять нашу истинную Волю - Волю на процветание и достойную жизнь".

Источник: ИА REGNUM
Автор: www.regnum.ru
3.7
- всего оценок (18)
- ваша оценка


Новый комментарий

Обсуждение новости

 
1
 
 
 
 
 
 
Автор Сообщение
10.10.2014 21:18ответ на сообщение →1 (28.09.2012 14:48)

Ошибкой считается то что нельзя исправить. 

TJK NK990
09.10.2014 18:00
Гость
IP:109.188.126.249

Мне интересно сам Куватов Светой что ли а он как разбогател и как связывался с зятем президентам? он сам мучитель сколько бедных луде!!! 

Dota
09.10.2014 11:01ответ на сообщение →рустамчони рахмон (30.09.2012 08:11)
Гость
IP:91.231.253.247
User рустамчони рахмон (30.09.2012 8:11:24) wrote:
гапхот маъне надоранд бародар, если не поддерживаеш лучше помочал бы.. вы та категория народа в таджикистане которых называют "КУРИЦЫ"..вот будь курицой и молчи..  

 чОи кор хаст савод нест -------------> мардикори там Те кто поймут RessPEccT

анти куватов
27.11.2012 12:29ответ на сообщение →рустамчони рахмон (30.09.2012 13:00)
Гость
IP:89.175.213.210
User рустамчони рахмон (30.09.2012 13:00:31) wrote:
да здраствует Умарали..... ждем встречи с вами и в Москве, и в Санкт-Петербурге....
27.11.2012 10:17ответ на сообщение →Ганибал (04.10.2012 00:42)
ну да правильно!кто против рихмона то он или терорист или больной другого диагноза нет для не согласных!а зухуров не больной а девонаев не больной да по ним куптош(ленинский) плачет таких пациентов теряет пока они у власти а сам его вонючество???его  давным давно в тавильдаринский дурдом надо было отправить там и воздух чище и горы кругом ему на пользу бы пошло! 
Сайд
26.11.2012 16:44ответ на сообщение →Olimjoni (06.10.2012 17:39)
Гость
IP:188.162.14.72

оянда ва ободи халқи точикистон ҳаст 

худо ин мардро барор диҳад 

Сулххох
07.10.2012 20:09
Гость
IP:109.68.234.13
Ин хама игво аст оромии халкро дахолат накунед барои манфиати худ.
06.10.2012 17:39ответ на сообщение →Muzei (05.10.2012 19:00)

аблах  чи рута сиёх мекуни ту одами КГБ ё ки аз хамин авлоди Рахмони 

05.10.2012 19:00ответ на сообщение →HAQIQAT (30.09.2012 16:18)
User HAQIQAT (30.09.2012 16:18:57) wrote:
User рустамчони рахмон (30.09.2012 12:52:56) wrote:
видать рахмонвский режим нащел самого умного среди живущих в таджикистане,или бег зухуров постарался найти таких ботаников.., твои слова ни гроша не стоять и я даже не читаю фуфло который ты здесь излогаеш.. мехнатдуста уволили наверно и тебя ставили перед монитором...поменяй свой ник... нету таких слов и качеств в нынешнем таджикистане с упрвлением барзаговом рихмоном

 Фикр кунам, ки пешвоёни навбаромад аз руи донишу малака ва одоб ба Шумо баробар бошанд. Гап дар бораи таъна задан не, балки хастии сухан меравад, ки хар кас фикру хулосаи худро жорад. 

Муроди гуфтахо ин аст, ки мо бисёр пешвохои пешинро бовар доштем.

Устод Рудаки мегуяд: 

Замона панде озодвор дод, маро

Замонаро чу наку бингари, хама панд аст.

Ман на Зухуршиносаму на мансабдор. Як фарде, ки пеш аз ману лайлу нахоре будааст, дидаю шунидам, ки миллат чи азоб дошт.

Имруз намехохам, ки боз Точикистонро кисмат кунанду ба махалхо чудо намоянд. 

04.10.2012 00:42ответ на сообщение →Sorei1956 (03.10.2012 17:58)
User Sorei1956 (03.10.2012 17:58:39) wrote:
User Olimjoni (03.10.2012 11:42:40) wrote:
User Sorei1956 (02.10.2012 12:10:19) wrote:
User HAQIQAT (30.09.2012 16:18:57) wrote:
User рустамчони рахмон (30.09.2012 12:52:56) wrote:
видать рахмонвский режим нащел самого умного среди живущих в таджикистане,или бег зухуров постарался найти таких ботаников.., твои слова ни гроша не стоять и я даже не читаю фуфло который ты здесь излогаеш.. мехнатдуста уволили наверно и тебя ставили перед монитором...поменяй свой ник... нету таких слов и качеств в нынешнем таджикистане с упрвлением барзаговом рихмоном

 Фикр кунам, ки пешвоёни навбаромад аз руи донишу малака ва одоб ба Шумо баробар бошанд. Гап дар бораи таъна задан не, балки хастии сухан меравад, ки хар кас фикру хулосаи худро жорад. 

Муроди гуфтахо ин аст, ки мо бисёр пешвохои пешинро бовар доштем.

Устод Рудаки мегуяд: 

Замона панде озодвор дод, маро

Замонаро чу наку бингари, хама панд аст.

Ман на Зухуршиносаму на мансабдор. Як фарде, ки пеш аз ману лайлу нахоре будааст, дидаю шунидам, ки миллат чи азоб дошт.

Имруз намехохам, ки боз Точикистонро кисмат кунанду ба махалхо чудо намоянд.


 Шумо хакикатро шарх додед,он чи аён аст хочат ба баён нест.Чанги бародаркуши аз чунин баромадхои мансабталабон,игвогарон ва бесаводон сар зада буд.

Саломат бошед.

 Amu jangi barodarkushi holoham davom dodaistodaast! va agar hama rangi tu tarsonchaku soli 92 fikr kadrda besta to 5 soli diga InshoAlloh dar tojikiston yagon mardbacha namemona i tak hichka nest alakai karib hamu 2 vazifadoru kudaku kampiru zano hama mardi tojik bechora dar garibi kor kadestahai bo chira intizor shavem ? ki hamash brava hami 1 oilai harom navasahoshon kalon shavanu amu tojikistonda hamash bestan amira mekhohi? yo ki khudutam yagon bachai hamu mansabdoroi? ayb ast e barodaro ayb hama mardum dar garibihai ba Khudo kasam dar hami rossiya bugu tojiki mekhandan mefahmen? blya i haromo hami khalki tojiki 1 rab vori muarafi kadagihan shumo blya bo pt pt kunen!namebinen chandka khalki tojik azobdahai? namebinen ki hama ai besvetivu azob blin daje suicitda raftestahan shumo blya 2 sum yoftestehen rangi hamu oilai harom kai parvo doran chi gapai berun ai dushanbe hama blya kashokai zanoi tojik bechoraho solokati shuhoshona namebinan che blya vi tut pizdite !!!((((((((((((((9

 Бародар. Беморхонаи  нохияи Рудаки барои чунин одамон ,хобгохи алохида  чудо намуда,интизори Шумо аст.

  Барое чи кадоме ки зиди Рахмон хезад бемор хаст ё ин ки бесавод? Бемор он одаме хаст ки 2 миллион марди точикро ба суи Россия ба мардикори равон мекунад ва миллати худро фиреб мекунад. Бесаводии инчоба малум мешад, ки бесаводу ки саводнок)))

Sorei1956
03.10.2012 17:58ответ на сообщение →Olimjoni (03.10.2012 11:42)
Гость
IP:217.118.91.36
User Olimjoni (03.10.2012 11:42:40) wrote:
User Sorei1956 (02.10.2012 12:10:19) wrote:
User HAQIQAT (30.09.2012 16:18:57) wrote:
User рустамчони рахмон (30.09.2012 12:52:56) wrote:
видать рахмонвский режим нащел самого умного среди живущих в таджикистане,или бег зухуров постарался найти таких ботаников.., твои слова ни гроша не стоять и я даже не читаю фуфло который ты здесь излогаеш.. мехнатдуста уволили наверно и тебя ставили перед монитором...поменяй свой ник... нету таких слов и качеств в нынешнем таджикистане с упрвлением барзаговом рихмоном

 Фикр кунам, ки пешвоёни навбаромад аз руи донишу малака ва одоб ба Шумо баробар бошанд. Гап дар бораи таъна задан не, балки хастии сухан меравад, ки хар кас фикру хулосаи худро жорад. 

Муроди гуфтахо ин аст, ки мо бисёр пешвохои пешинро бовар доштем.

Устод Рудаки мегуяд: 

Замона панде озодвор дод, маро

Замонаро чу наку бингари, хама панд аст.

Ман на Зухуршиносаму на мансабдор. Як фарде, ки пеш аз ману лайлу нахоре будааст, дидаю шунидам, ки миллат чи азоб дошт.

Имруз намехохам, ки боз Точикистонро кисмат кунанду ба махалхо чудо намоянд.


 Шумо хакикатро шарх додед,он чи аён аст хочат ба баён нест.Чанги бародаркуши аз чунин баромадхои мансабталабон,игвогарон ва бесаводон сар зада буд.

Саломат бошед.

 Amu jangi barodarkushi holoham davom dodaistodaast! va agar hama rangi tu tarsonchaku soli 92 fikr kadrda besta to 5 soli diga InshoAlloh dar tojikiston yagon mardbacha namemona i tak hichka nest alakai karib hamu 2 vazifadoru kudaku kampiru zano hama mardi tojik bechora dar garibi kor kadestahai bo chira intizor shavem ? ki hamash brava hami 1 oilai harom navasahoshon kalon shavanu amu tojikistonda hamash bestan amira mekhohi? yo ki khudutam yagon bachai hamu mansabdoroi? ayb ast e barodaro ayb hama mardum dar garibihai ba Khudo kasam dar hami rossiya bugu tojiki mekhandan mefahmen? blya i haromo hami khalki tojiki 1 rab vori muarafi kadagihan shumo blya bo pt pt kunen!namebinen chandka khalki tojik azobdahai? namebinen ki hama ai besvetivu azob blin daje suicitda raftestahan shumo blya 2 sum yoftestehen rangi hamu oilai harom kai parvo doran chi gapai berun ai dushanbe hama blya kashokai zanoi tojik bechoraho solokati shuhoshona namebinan che blya vi tut pizdite !!!((((((((((((((9

 Бародар. Беморхонаи  нохияи Рудаки барои чунин одамон ,хобгохи алохида  чудо намуда,интизори Шумо аст.

03.10.2012 11:42ответ на сообщение →Sorei1956 (02.10.2012 12:10)
User Sorei1956 (02.10.2012 12:10:19) wrote:
User HAQIQAT (30.09.2012 16:18:57) wrote:
User рустамчони рахмон (30.09.2012 12:52:56) wrote:
видать рахмонвский режим нащел самого умного среди живущих в таджикистане,или бег зухуров постарался найти таких ботаников.., твои слова ни гроша не стоять и я даже не читаю фуфло который ты здесь излогаеш.. мехнатдуста уволили наверно и тебя ставили перед монитором...поменяй свой ник... нету таких слов и качеств в нынешнем таджикистане с упрвлением барзаговом рихмоном

 Фикр кунам, ки пешвоёни навбаромад аз руи донишу малака ва одоб ба Шумо баробар бошанд. Гап дар бораи таъна задан не, балки хастии сухан меравад, ки хар кас фикру хулосаи худро жорад. 

Муроди гуфтахо ин аст, ки мо бисёр пешвохои пешинро бовар доштем.

Устод Рудаки мегуяд: 

Замона панде озодвор дод, маро

Замонаро чу наку бингари, хама панд аст.

Ман на Зухуршиносаму на мансабдор. Як фарде, ки пеш аз ману лайлу нахоре будааст, дидаю шунидам, ки миллат чи азоб дошт.

Имруз намехохам, ки боз Точикистонро кисмат кунанду ба махалхо чудо намоянд.


 Шумо хакикатро шарх додед,он чи аён аст хочат ба баён нест.Чанги бародаркуши аз чунин баромадхои мансабталабон,игвогарон ва бесаводон сар зада буд.

Саломат бошед.

 Amu jangi barodarkushi holoham davom dodaistodaast! va agar hama rangi tu tarsonchaku soli 92 fikr kadrda besta to 5 soli diga InshoAlloh dar tojikiston yagon mardbacha namemona i tak hichka nest alakai karib hamu 2 vazifadoru kudaku kampiru zano hama mardi tojik bechora dar garibi kor kadestahai bo chira intizor shavem ? ki hamash brava hami 1 oilai harom navasahoshon kalon shavanu amu tojikistonda hamash bestan amira mekhohi? yo ki khudutam yagon bachai hamu mansabdoroi? ayb ast e barodaro ayb hama mardum dar garibihai ba Khudo kasam dar hami rossiya bugu tojiki mekhandan mefahmen? blya i haromo hami khalki tojiki 1 rab vori muarafi kadagihan shumo blya bo pt pt kunen!namebinen chandka khalki tojik azobdahai? namebinen ki hama ai besvetivu azob blin daje suicitda raftestahan shumo blya 2 sum yoftestehen rangi hamu oilai harom kai parvo doran chi gapai berun ai dushanbe hama blya kashokai zanoi tojik bechoraho solokati shuhoshona namebinan che blya vi tut pizdite !!!((((((((((((((9

Sorei1956
02.10.2012 12:10ответ на сообщение →HAQIQAT (30.09.2012 16:18)
Гость
IP:217.118.91.48
User HAQIQAT (30.09.2012 16:18:57) wrote:
User рустамчони рахмон (30.09.2012 12:52:56) wrote:
видать рахмонвский режим нащел самого умного среди живущих в таджикистане,или бег зухуров постарался найти таких ботаников.., твои слова ни гроша не стоять и я даже не читаю фуфло который ты здесь излогаеш.. мехнатдуста уволили наверно и тебя ставили перед монитором...поменяй свой ник... нету таких слов и качеств в нынешнем таджикистане с упрвлением барзаговом рихмоном

 Фикр кунам, ки пешвоёни навбаромад аз руи донишу малака ва одоб ба Шумо баробар бошанд. Гап дар бораи таъна задан не, балки хастии сухан меравад, ки хар кас фикру хулосаи худро жорад. 

Муроди гуфтахо ин аст, ки мо бисёр пешвохои пешинро бовар доштем.

Устод Рудаки мегуяд: 

Замона панде озодвор дод, маро

Замонаро чу наку бингари, хама панд аст.

Ман на Зухуршиносаму на мансабдор. Як фарде, ки пеш аз ману лайлу нахоре будааст, дидаю шунидам, ки миллат чи азоб дошт.

Имруз намехохам, ки боз Точикистонро кисмат кунанду ба махалхо чудо намоянд.


 Шумо хакикатро шарх додед,он чи аён аст хочат ба баён нест.Чанги бародаркуши аз чунин баромадхои мансабталабон,игвогарон ва бесаводон сар зада буд.

Саломат бошед.

01.10.2012 14:46ответ на сообщение →HAQIQAT (30.09.2012 16:18)
User HAQIQAT (30.09.2012 16:18:57) wrote:
User рустамчони рахмон (30.09.2012 12:52:56) wrote:
видать рахмонвский режим нащел самого умного среди живущих в таджикистане,или бег зухуров постарался найти таких ботаников.., твои слова ни гроша не стоять и я даже не читаю фуфло который ты здесь излогаеш.. мехнатдуста уволили наверно и тебя ставили перед монитором...поменяй свой ник... нету таких слов и качеств в нынешнем таджикистане с упрвлением барзаговом рихмоном

 Фикр кунам, ки пешвоёни навбаромад аз руи донишу малака ва одоб ба Шумо баробар бошанд. Гап дар бораи таъна задан не, балки хастии сухан меравад, ки хар кас фикру хулосаи худро жорад. 

Муроди гуфтахо ин аст, ки мо бисёр пешвохои пешинро бовар доштем.

Устод Рудаки мегуяд: 

Замона панде озодвор дод, маро

Замонаро чу наку бингари, хама панд аст.

Ман на Зухуршиносаму на мансабдор. Як фарде, ки пеш аз ману лайлу нахоре будааст, дидаю шунидам, ки миллат чи азоб дошт.

Имруз намехохам, ки боз Точикистонро кисмат кунанду ба махалхо чудо намоянд.


 tojikistonro az in bad digar hichkas karda nametavonad! im mahala parvari judo kunii khalki tojik baini khud i roi rahmon ast u digar akle nadorad ki mardumro 1-jo kunad! va khal hama monda shudaast az in rahmon va oilai u! Tak chto Umarali poderjivaiu! Dai BOg Emu Sili!!!

30.09.2012 16:18ответ на сообщение →рустамчони рахмон (30.09.2012 12:52)
User рустамчони рахмон (30.09.2012 12:52:56) wrote:
видать рахмонвский режим нащел самого умного среди живущих в таджикистане,или бег зухуров постарался найти таких ботаников.., твои слова ни гроша не стоять и я даже не читаю фуфло который ты здесь излогаеш.. мехнатдуста уволили наверно и тебя ставили перед монитором...поменяй свой ник... нету таких слов и качеств в нынешнем таджикистане с упрвлением барзаговом рихмоном

 Фикр кунам, ки пешвоёни навбаромад аз руи донишу малака ва одоб ба Шумо баробар бошанд. Гап дар бораи таъна задан не, балки хастии сухан меравад, ки хар кас фикру хулосаи худро жорад. 

Муроди гуфтахо ин аст, ки мо бисёр пешвохои пешинро бовар доштем.

Устод Рудаки мегуяд: 

Замона панде озодвор дод, маро

Замонаро чу наку бингари, хама панд аст.

Ман на Зухуршиносаму на мансабдор. Як фарде, ки пеш аз ману лайлу нахоре будааст, дидаю шунидам, ки миллат чи азоб дошт.

Имруз намехохам, ки боз Точикистонро кисмат кунанду ба махалхо чудо намоянд.


30.09.2012 16:11ответ на сообщение →Koma (30.09.2012 12:17)

Дустам маро касе мачбур накардааст, ки танкид ё мадхия нависам. Он чизе ки дар хаёт дидам ва чизе, ки дидам, шунидам мегуям, ки Худо он руза наёрад дигар бор. Ва максади гап он аст, ки  рузе мерасию ба гапи мани пири фарсуда рози мешави. Бубин бовар  дорам, ки таваччухи ман ба точик буданам хеле  баланд аст, нисбати дигароне, ки як чумлаи точикиро  иншо накарда худро точик мегиранд. Агар хизмати  миллат дар он бошад, ки бояд  хар се сол рохбари чумхуриро иваз намоем пас вой бар холи миллате ки чун бозичаи дасти дигарон умр бар сар мебарад. Бухрони иктисоди чун дигар кишвархои дунё  вучуд дорад ва танкиси на бар мо ва башарият хис мекунад. Бале агар ба кори чомеа - ба хазинаи илму адаб бо як китоб ё ду китоб хиссагузор бошем корест савоб. 

Мароми мо ин аст, ки оромию тенчи ва хакикати хол боло гирад, на  ба воситаи гумрохсозии мардум то имкон будан касд ситондан бошад, додари азизам. 

рустамчони рахмон
30.09.2012 13:00
Гость
IP:91.202.46.25
да здраствует Умарали..... ждем встречи с вами и в Москве, и в Санкт-Петербурге....
рустамчони рахмон
30.09.2012 12:52ответ на сообщение →HAQIQAT (30.09.2012 11:22)
Гость
IP:91.202.46.25
видать рахмонвский режим нащел самого умного среди живущих в таджикистане,или бег зухуров постарался найти таких ботаников.., твои слова ни гроша не стоять и я даже не читаю фуфло который ты здесь излогаеш.. мехнатдуста уволили наверно и тебя ставили перед монитором...поменяй свой ник... нету таких слов и качеств в нынешнем таджикистане с упрвлением барзаговом рихмоном
30.09.2012 12:17ответ на сообщение →HAQIQAT (30.09.2012 11:10)
User HAQIQAT (30.09.2012 11:10:24) wrote:

Ман мисоле овардаам, ки шунидаам ё ин ки дидаам. Факат чизе  бароям нофахмост. Ин Хочиро ки мешинохт то имруз? Ва чи кор кардааст. Ман хамеша будам ва хастам дар нуктаи назари худ. Шояд фахмишам хато бошад, вале то хол надидам певоё (лидере) ки гами мардумро пурра дарк карда бошаду вокеан гамхории худро дар амал зохир карда бошад. Шояд ва бояд хар як  пешвои ояндаи мо ба фикрам дар сари мавзуи гани шудан мебошанд.

Мархум Тохири Абдучаббор инсоне буданд, ки дарди дили миллатро мегуфт, ба рости факат 25-30 сол пеш. 

Ба фикри Шумо чи кор кунем? Талотумро андохта ба гапи Умарали равем? Рохе ки мо пеш гирем ба хеч кучост пас. Фикр мекунам, ки аз дастовардхои хозира каноатманд будан лозиму боз дахсолахои оянда корро пеш бурда бахри ободи харакат кунем бех аст.

.......................................................................... 

Доимо яксон намонад холи даврон гам махур...


 ДАр Точикистон ягон кор карда намешавад 500 сомон ойликда зиндаги кунем бех аст????? мачбури аз хама студент бой камбагал акцияи рогун гуфта гирифтан дар кисахон задан чи шуд ??? библиотека сохтан аз хама хона мачбур кардан китоб барои библиотека а студенто то китоб набиеран экзамен зачет намегиран ин хуб аст? Президент ва нафароеки дар гирду пешаш хаст хавая зиндаги мекунанд ва ба вая конун НЕСТ а ба дигаро хаст?  

ТУ хамун одаме ки шинондан сари компьютер чтобы афсона хони ба мардума ва пул мегири а ту точик мебуди хушру фикр мекарди пеш аз як чиз нависондан!!!

30.09.2012 11:22ответ на сообщение →рустамчони рахмон (30.09.2012 08:11)

Дустам мо ки медонем, онхое ба мисли Шумо одоб доранд пайравони Умарали хастанд ва ба ин хотри ман хеч гох пайрави  гурухи каммаънавиёт шудан намехохам.

Шумо хакки навистан дореду моро даъват ба хомуши месозед. Фарки ману  Шумо ин аст, ки мо ашномутахкир карда  наметавонему осудохолии мардуми кишварро дар асоси маърифатноки ва аз худ намудани илму маърифат ва  саводи хукуки мебинем.

Мешавад дар зиндагии баъзехо, чун аз ухдаи кор набаромад ё Ахмад гунахгор аст ё Рахмат хабари нохак расонидааст. 

Хуб мо дар лабон кулф мезанем, вале пурсанд, ки ин одам аз алами  шикасти тичорат хама фурухта ва боз аз руи баъзе талхзабонхо як кисм пулро хиёнат карда ба Москов рафта ба дастурхони хурдааш туф карда истодааст, пас чаро ман КУРИЦА хисоб мешудааму рафтори дигарон гуё аз руи одоб бошад.

Хакикат харф мезани дустам аз руи тасаввуроти диниату аз тарси Худо харф занед. 

Ман хап  шинам вале далелхо хап наистанд чи кор кунам. Барои он ки бо касе хусумати шахси  дорем, ва касди бо тарики мардум аз у ситонем.

Пас кучои ин ба рости дуруст меояд.

Ман аз хабари вазорати  тандурустию маколаи рузномаи ФАРАЖ худдори намуда хохони онам, ки фахмам: - Барномаи  Гурухи 24-1=23 ро кай пешкаш менамояду ва фаркияти онро нисбати дигар барномахо сарфахм равему ку чи нуктаи навест, ки то хол ахли заминиён нахонда бошанд, баъдан шуруъ мекунем ба бахогузори

Айни хол максад якест: аз тичорат маро рондану фалонихо ганда. Сабаи афтан аз тичорат чи буд? Чаро ин тарафи масъала равшани нест....

Шумо бовар доред  ин ихтиёри Шумост дустам.

Ман бовар надорам, ки фардо ё баъди ду се сол ин инсон Точикистонро аз бухрон начот дихад.... 


 
1
 
 
 
 
 
 

Обсуждение в Facebook:




Главные новости

04.1215:34Узбекистан выбрал нового президента
04.1215:01День рождения Пророка: без помпезности и угощений
04.1212:14Жизнь в гараже. ВИДЕО
03.1216:40Душанбинских пекарей отправили в вынужденный отпуск
03.1215:16Ансори: Смертный приговор Бобака Занджани не отменен


Самое обсуждаемое

03.1209:12Эмомали Рахмону построят новые резиденции(1)



(C) 2001-2016 TopTJ.com

TopTJ.com - Новости Таджикистана
00:00:00.0156262