Авторизация
 
 
Регистрация на сайте
Восстановление пароля


Новостные каналы


Skip Navigation LinksTopTJ.com  →  Новости Таджикистана  → 

Главные новости, Лента новостей

10.09.201212:47
Источник изображения: Радио Свобода

Бадахшан ждет Рахмона



Сообщается, что эти силы предназначены для обеспечения безопасности предстоящего в регион визита президента Эмомали Рахмона, который начнется с Рушанского района. Власти области заявили, что после Рушана президент посетит Шугнан, и завершит свой визит в Хороге. В административном центре области планируется встреча президента с населением.

Многие из жителей говорят, что их беспокоит пустота, образовавшаяся после операции в Хороге, и они надеются, что президент сможет поставить точку в Хорогском кризисе.


Муниси Мехрубон, одна из жительниц Хорога говорит, что визит президента в регион должен окать положительное влияние. Есть надежда, говорит она, что после визита из региона будут, наконец, выведены лишние правительственные силы, а генералы, которые вот уже два месяца находятся здесь, вернутся в Душанбе.

Другая часть населения считает, что визит президент явится попыткой вернуть доверие жителей региона. Эти жители надеются, что президент назовет виновников событий, повлекших гибель мирных жителей, огромный материальный и моральный ущерб, и уволит их с занимаемых должностей.  

При этом, некоторые обеспокоены  существованием так называемой «третьей силы», которая может стать причиной новых провокаций. Власти, указывая на «третью силу», назвали ее главной виновницей произошедшего. Однако, по мнению некоторых жителей Хорога, «третья сила» может находиться внутри самих правительственных сил. С другой стороны, по их мнению, присутствие войск дает этим силам возможность, использовать сложившееся положение в своих целях и дестабилизировать регион.

Большинство жителей считают, что нынешний визит президента не будет ничем отличаться от предыдущих, и что его безопасности ничто не угрожает.

Источник: Радио "Свобода"
3.3
- всего оценок (7)
- ваша оценка


Новый комментарий
Автор Сообщение
13.09.2012 14:11ответ на сообщение →Хорогец (13.09.2012 10:33)

да дахани хохарчат фахмо.модари тура ма гом.педики харом

13.09.2012 10:33

Племя мое я не думал что вы настоько глупы наверное Миллат сидит хохочет над вами...искать иголку в стоге сенна это тупость)))))) и пожалуйстя не путайте меня с ним а то сильно на вас обижусь .

1234
13.09.2012 08:51ответ на сообщение →P.S (12.09.2012 22:09)
Гость
IP:109.75.57.2
User P.S (12.09.2012 22:09:46) wrote:

 Скоро 80 летие на 2016 переведёт.А армия и силы безапосности к этому времени уже сами на сторану народа перейдут .Или Вообще Развалятся -Если не сдохнут с голода и Холода - Зима Приближается !!!

Может его пресс секретарь скажет  правду : что он просто, Боится  !!!

Лично в Хороге он  уже  не будет больше Плесать на стадионе ,  как раньше  во время концерта  И врядли встретится с Горожанами и ответит на их вопросы так как он сам Виновен во всем происходящим как Глава государство, разве что почайкует с своими продажными чиновниками . 

 На памире Его не Ждут - а просто хотят знать в какую сторону дальше двигатся: к миру или к конфликту на  который провацыруют народ гос.Силовики  . Также ждут того что скажет и выполнит  призидент на ответ наших слов и Будут ли Ответсвенные Чиновники наказаны за проведение этой жестокой операции против народа которая унесла Жизнь 21-мирного жителья .  Если будут только обещания то этот визит будет Безрезультатным !!! А Призидент навсегда потеряет контроль и авторитет  в регионе !!!Которого и так уже не осталось !!!

Вашы Силовики и Советники Вас Подставили гн.Призидент  а также вся ваша добрая многочиленая  семья и родня  которая отнела у народа Таджикистана  все надежды на светлое Будущие а также  достойное имя Правителья  ,которое вам уже не сужденно завоевать разве что стереть память всем таджикам или просто мирно  уйти  а также оставит Милл.рды  накопленных$.  народу-гос-ву  пока  есть на то возможность .

----------------------------------------------------------------

Интерестно а где Миллат- пидар( Азиз Рахимшо  ) так зовут этого  Иранского-Сиониста мелкого  гондона который За свою пропоганду и разжигания меж.национальной розни между таджиками Лично сам ответит Своей Шкурой   (  этот маленький членосос Затаился, но мы тебя достаним  не пережывай  ) адресс тоже скоро будет Готов!!! 

 Миллат-пидар, вон появился, в лице обезьяны, это один из его многочисленных сиамских близнецов ))))

13.09.2012 07:07

А мы так его долго ждали и наши мечты в этом году не сбудутся.

P.S
12.09.2012 22:09
Гость
IP:124.117.100.160

 Скоро 80 летие на 2016 переведёт.А армия и силы безапосности к этому времени уже сами на сторану народа перейдут .Или Вообще Развалятся -Если не сдохнут с голода и Холода - Зима Приближается !!!

Может его пресс секретарь скажет  правду : что он просто, Боится  !!!

Лично в Хороге он  уже  не будет больше Плесать на стадионе ,  как раньше  во время концерта  И врядли встретится с Горожанами и ответит на их вопросы так как он сам Виновен во всем происходящим как Глава государство, разве что почайкует с своими продажными чиновниками . 

 На памире Его не Ждут - а просто хотят знать в какую сторону дальше двигатся: к миру или к конфликту на  который провацыруют народ гос.Силовики  . Также ждут того что скажет и выполнит  призидент на ответ наших слов и Будут ли Ответсвенные Чиновники наказаны за проведение этой жестокой операции против народа которая унесла Жизнь 21-мирного жителья .  Если будут только обещания то этот визит будет Безрезультатным !!! А Призидент навсегда потеряет контроль и авторитет  в регионе !!!Которого и так уже не осталось !!!

Вашы Силовики и Советники Вас Подставили гн.Призидент  а также вся ваша добрая многочиленая  семья и родня  которая отнела у народа Таджикистана  все надежды на светлое Будущие а также  достойное имя Правителья  ,которое вам уже не сужденно завоевать разве что стереть память всем таджикам или просто мирно  уйти  а также оставит Милл.рды  накопленных$.  народу-гос-ву  пока  есть на то возможность .

----------------------------------------------------------------

Интерестно а где Миллат- пидар( Азиз Рахимшо  ) так зовут этого  Иранского-Сиониста мелкого  гондона который За свою пропоганду и разжигания меж.национальной розни между таджиками Лично сам ответит Своей Шкурой   (  этот маленький членосос Затаился, но мы тебя достаним  не пережывай  ) адресс тоже скоро будет Готов!!! 

Yusuf Güney
11.09.2012 18:08
Гость
IP:2.134.173.111

Аллах сахласин сени Тачекестан...... Аятимда бир сен Тачекестан!!! 

11.09.2012 10:44

гапои мара кадоме удалит мена апаша раком мемонум

11.09.2012 10:39ответ на сообщение →Петушкам (11.09.2012 07:17)

та гом сукаи харом

11.09.2012 09:45
Памирци никого не ждут.  
Сабр
11.09.2012 09:09
Гость
IP:65.92.183.80

Народ хватить поносить друг друга! Вы все крутые теперь все успакоились.

Петушкам
11.09.2012 07:17
Гость
IP:202.155.202.198

Мо аз Помир омадем ба Маскува равон шудем

Ана гуфтем Маскува Маскуваджон Маскува

Кандуктори муйсафед гуфто эй ахмак,он 

Ичо Маскува нест инчо Когон аст.

                              Мирсаид Миршакар. (давом дорад)


10.09.2012 23:49


 мудати 20 сол мешавад ки сулоали рхмониён идома ёфта истодааст ва чанги бародар куши ба итмом намерасад ин манои онро дорад ки рахмон тохол аз резонидани хун сер накардааст ва чашму дилу дасти рахмон тохол дар хун тараст ва имруз милат ба хулосаи омадааст ки рахмониёнро аз сари кудрат дурр созад. Хар як мову шумо хуб медонем ки дар мудати 20 соли рохбари дар Точикистон  ягон бехбудиеро наовардааст ва хар чизе кардааги аст барои хасан духтари худ тахминаву заринаву рухшонаву озодаву шамсулову зоиру чамлдину ашрафу нуридину чамолидну навасаву хаваси худ кардааст. Магар Рахмон ба милат хизамт мекард рохи пулакии Душанбе-Чанакро ба домодаш чамолидин  медод, ки фоидаи 1 солаи ин рох зиёда аз 150 милён доларо ташкил мекунад ин хам маблагхо аз  дохили кишвар ба хисоби афшрони минтака мераванд наметавонист инро ба вазорати наклёти Точикистон медод  маблагро дар дохили кишвар мемонду бо ин маблахо заводу фабрикхро месхтем ё инки рогунро месхтем , мутасифона дар сохтумони  рогунхам шикатхои бузги сохтумони хасанчон кор мекунад ки  50% маблагхои рогунро горат менамоянд ва ба инхо ягон макомоти давалати санчиш бурда наметавонад ва рахмон бошад дар гуши мову шумо афсонаи Рогунро мехонад гузашта аз фоида 1солаи  шикати алмини точик зиёда 500 милон доллар ба суартхисоби хасан асадулозода  аз точикистон ба хорича равона карда мешавад гай аз ин  имруз Хасан Асадуллозода бо воридоти кочок содироти кочоки сангхои киматбахо тило пахтаи точикистон интиколи гайри конуни маблахо машгул хаст. Имруз Хасан асадулозода чандин шикатхро дар хорича ба кайд гифта дар точикистон бо чамовари тило сангхои киматбахо ва гиёхои точикистон машгуланд ин хам бошад фоидаи калонро дар худ гирифта як кисми хурди маблагро аз  2-5% ба давлат месупоранду халос шумо чи фикр мекунед ин кадар хавопаймохро аз кучо падо кардан аз кисаи мардум бо рохони горатгари дузди аз-они худ куни маблагхои давлати шумо тасвур кунед ки як хавопаймои боинг  арзишаш аз 70 милён сар мешавад. Аз хисоби даромадони хозира дар сурат хисоби Хасан асадулозода 3 миларду 465 милён доллар чи кор мекунад ин хама далели гуфтахост мо наметавонем ин давлатро бо ин милардхо схтан афсус албата метавонем гайр аз ин бо суприши хасан чандин тичорн ба пушти панчара барои молу мукашон нишастан  ва чандин нафаронро хам ба катл расониданд зулму ситами ин авлод хаду канор надорад. Ва инчунин дар катори хасан Акаи Рахмон Нуриднро бинед вакте ки Рахмон дар сари кудрат омад гуфт ки манн як акаи Тракторист дорам имруз як трактрист сохиби миладхо доллар хаст тамоми заваду фабрикахои аз давраи шурави мондаро хасан нуридин домодои Рахмон аз они худ кардан ин чимано дорад. Ва дар сохторхои давлати бинед 857 нафар аз оилаи рахмон дар фазифахои мухими  рохбари кунандаи давлати кор мекунанд  шум худатон хулоса бароред карупсия аз кучо сар мезанад аз оилаи худи рахмон агар рахмон дар сари кудрат набошад давлати Точикистон  гулу гулзор мешавад.

patriot01
10.09.2012 21:45
Гость
IP:122.176.137.66

Barodaron ma ami site a karib 5 moh shud mekhonam.Man bisyori komentariyahoi ki shumo menavisen mebinam iltimos bo saviyayi baland navised hakoratu dashnom chi darkor.Mo hamamon az yak sarzaminem,Tojik boshem vayo digar millat fark nadorad dar Tojikiston zindagi mekunem va injo honai most,boyad hamchun yak fardhoi oila ba yakdigar sukhan guyem.Fikru akidahoyatonra navised in ozod ast ammo iltimos bo saviyai baland.Medonem hami onone ki Internet istifoda mebarand va habar mekhonand odamoni oddi nestand, hondagi bo talim hastem.Faromush nakunem ki farhangi buzurg dorem,madaniyati buzurg dorem.Dushmanoni mo az in raftori mo hushol meshavand.

Pesh az on ki digaronro tarbiya va yak chiz fahmoni,avval nafsi hudro tarbiya kard .....

Vanj
10.09.2012 20:57ответ на сообщение →Milat (10.09.2012 18:02)
Гость
IP:85.9.137.122
Миллати чангандози беномуси беакл. Ай номи Ванчу Дарвоз гап назан, мудак! Ту точикам нести, провокатор хренов. И вообще Бадахшоние кати кор дор нашав.
10.09.2012 19:40ответ на сообщение →Тачик (10.09.2012 16:49)

Aziz Rahimsho pesaram kak ti


p.s. sorry et Milatu 

Берлиоз
10.09.2012 18:43
Гость
IP:83.149.8.147

Его там не кто не ждет,кроме толстожопих хукуматдорон.Они же не хотят лишатся своих кресель.

Точик 1
10.09.2012 18:09ответ на сообщение →pamirecgbao (10.09.2012 17:10)
Гость
IP:83.149.38.62
Ту низ кадом лагандбардори палиди наверно ман на тарафдори ин гову на тарфдори  ришдорон.Ман мисли ту ба ин ришдорони дуруя нафрат дорам.Ба ту факат хаминро мегум ки он кадар лагандбардор нашав ки ана хамин лагандбардории ту баринхо сари мардуми точикба расид.Ки ин бефаросати тракторчи чи коре хохад мекунад.Хакикатро бояд гуфт! Дуруяги кори шайтон аст бародарон!
10.09.2012 18:02ответ на сообщение →Meydon (10.09.2012 17:34)
User Meydon (10.09.2012 17:34:17) wrote:

Чихел рушан мери шугнон мери, чихел дарваз ванч язгулям на мери? 

 Да потому что там свои Таджики) вот и все Ванче и Дарвазе больше народу чем во всем памире, знаешь по чему по тому что они Таджики, и размнажаються 

Meydon
10.09.2012 17:34
Гость
IP:2.134.173.42

Чихел рушан мери шугнон мери, чихел дарваз ванч язгулям на мери? 

patriot01
10.09.2012 17:28ответ на сообщение →Тачик (10.09.2012 16:49)
Гость
IP:122.176.210.106

Orom boyd bosh barodar.Podshoh soyai Hudost.Har chi ba sari halk oyad az aybi hud va johilii hud oyad.Halki bechora johil namedonad baroi 1-2 mansabdor hesta jang kard.Baroi chi ba sui halki digar tanku samalyot naburdand, baroi halk bofahm medonand ki bo jangu bo siloh hej chiz hal nameshavad.Kuvvahoi beruna medonand ki bo kadom halk bozi kunem bo halki johil,chunki firebdihii onho oson ast tez fireb mehurand.Ba monandi davlathoi arab inkilobho mekunand va notinji dar onjo to ohir boki memonad.

Sad andesha bad guftor kun.

 
1
 
 

Обсуждение в Facebook:




Главные новости

09.1218:08«Як чи парто». За что мы ежедневно даем «на лапу»
09.1214:58С.Аслов заявил о недопустимости участия криминальных лиц на мероприятиях ОБСЕ
09.1214:48Житель Исфары подозревается в покушении на убийство
09.1214:41ОДКБ требует не пустить "преступников" на заседания ОБСЕ
09.1214:20«Барки точик» сообщил о смягчении энерголимита по стране(4)


Самое обсуждаемое

09.1214:20«Барки точик» сообщил о смягчении энерголимита по стране(4)
07.1215:18Первый визит в качестве президента Шавкат Мирзиёев совершит в Россию(3)
09.1213:17Именной пистолет от Виктора Януковича президентам СНГ(1)
09.1221:00Немцы сочли мигрантов главной проблемой(1)



(C) 2001-2016 TopTJ.com

TopTJ.com - Новости Таджикистана
00:00:00.0156230